Середа
21.11.2018
18:54

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Реформа охорони здоров'я
Оцінка стану російської охорони здоров'я цивільним суспільством 
/підготовлено Комісією з питань охорони здоров'я Суспільної палати РФ/
Здоров'я нації і ситуація в країні стали предметом національної безпеки. Насторожує смертність людей працездатного віку. Витоки її багато в чому лежать в дитячому віці. Рівень смертності дітей у віці до п'яти років більш ніж в 2,5 рази перевершує аналогічні показники в розвинених країнах. У структурі її причин провідне місце займають стани періоду новонародженості, вроджені і спадкові захворювання та аномалії розвитку.
Офіційна статистика не відображає дійсні розміри дитячої смертності, що добре відоме експертам ВООЗ. Якщо розраховувати показники дитячої смертності по міжнародних критеріях, то цей показник буде не в два, а майже в чотири рази вище європейського, що недопустимо.
Спостерігається катастрофічне зростання хвороб соціального неблагополуччя, включаючи туберкульоз, алкоголізм, наркоманію, венеричні захворювання. Не зупинена епідемія ВІЧ інфекції.
Фактично розвалена система медичного обслуговування працюючого населення на виробництвах.
МОЗ РФ протягом десятка років намагалося наполегливо упровадити лікарів загальної практики в міських поліклініках, ліквідувавши дитячі поліклініки і жіночі консультації, зменшило число вузьких фахівців в поліклініках.
Зменшення числа вузьких фахівців в поліклініках при перенесенні центру тяжіння лікування із стаціонарів в поліклініки просто абсурдно.
Про переваги вітчизняної системи охорони здоров'я (системи Семашко) заявила ВООЗ в Алма-Аті (алма-атинська конференція ВООЗ). Рішення алма-атинської конференції періодично підтверджують сесії Генеральної асамблеї ВООЗ.
Крім того, при чітко сформованій системі дільничної служби в містах, де є і дільничні терапевти, і педіатри, потреби в лікарях загальної практики немає. Інша справа сільські райони. Експерти одностайно визнали, що основним місцем роботи лікаря загальної практики є лише сільські райони і невеликі населені пункти, віддалені від поліклінік.
Крім того, МОЗ РФ створив ненормальну обстановку страху критики. Сьогодні міністерства, медичні керівники регіональної охорони здоров'я і навіть головні лікарки лікарень і поліклінік бояться відкрито вийти на трибуну і сказати все, що вони думають.
PS. Вам це нічого не нагадує ??? Матеріал повністю я виклав тут.
Категорія: Дайджест | Додав: HOUSE (24.08.2010)
Переглядів: 584 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Послуги сайту надаються без гарантій будь-якого роду як прямих, так і непрямих. Користувач погоджується, що використовує сайт на свій власний ризик.
Всі представлені матеріали і документація носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційні документи.
Представлені на сайті матеріали призначені для фахівців охорони здоров'яі і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики та лікування.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду нанесену Вашому здоров'ю самостійним лікуванням, що проводиться по рекомендаціях, даних на сайті.
Ми не гарантуємо того, що вся інформація і матеріали, розміщені на даному сайті, не містять помилок. У разі виявлення неточностей в інформації прохання повідомити про це.

При використанні матеріалів сайту, будемо вдячні за посилання на головну сторінку www.medsoft.ucoz.ua
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов