Середа
21.11.2018
19:40

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Жодних змін у сфері рецептурного відпуску ліків не передбачається
Останнім часом навколо питання щодо рецептурного відпуску лікарських засобів виник ажіотаж через поширення деякими ЗМІ інформації щодо посилення контролю за відпуском рецептурних ліків з боку регуляторних органів. Варто окремо виділити, що 10.10.2010 р. проект наказу МОЗ України "Про внесення змін до наказу МОЗ України від 19.07.2005 р. № 360" було оприлюднено на сайті МОЗ з метою проходження процедури публічного обговорення. Так, минулого тижня відбулися заходи, присвячені перспективам прийняття цього проекту, зокрема, з'явилися припущення, що можливою датою набуття чинності змінами до наказу МОЗ України стане 1 грудня поточного року. Про це директор Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції у системі охорони здоров'я МОЗ України Валерій Стеців сказав тижневику "АПТЕКА".

Директор Департаменту регуляторної політики МОЗ України пояснив, що набуття чинності змін до наказу МОЗ України № 360 1 грудня поточного року неможливо, адже цілком зрозуміло, що проблеми, пов'язані із рецептурним відпуском ліків не можуть бути вирішені протягом 1-2 місяців шляхом швидкого прийняття відповідного документа.

"Міністр охорони здоров'я Зіновій Митник розуміє, що впровадження змін, передбачених проектом наказу № 360, потребує попередньої ретельної підготовки протягом осінньо-зимового періоду. З метою створення підґрунтя для впровадження цих змін МОЗ України направлятиме листи до обласних управлінь охорони здоров'я для інформування та підготовки фахівців на місцях, адже необхідно впорядкувати процедуру отримання бланків рецептів лікарями, провести роз'яснювальну роботу серед них щодо виписування рецептів тощо", - зазначив Валерій Стеців.

"Вкотре прагну наголосити - офіційних посилань у авторів проекту наказу МОЗ України "Про внесення змін до наказу МОЗ України від 19.07.2005 р. № 360" на очікувану конкретну дату набуття чинності документа (1 грудня 2010 року) немає", - заявляє Директор Департаменту.

За словами Валерія Стеціва, нині цей проект перебуває на доопрацюванні. Очікується, що цю роботу буде завершено до кінця I кварталу 2011 року.
Прес-служба МОЗ України за матеріалами
"Щотижневика АПТЕКА"

Категорія: Дайджест | Додав: HOUSE (03.12.2010)
Переглядів: 801 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Послуги сайту надаються без гарантій будь-якого роду як прямих, так і непрямих. Користувач погоджується, що використовує сайт на свій власний ризик.
Всі представлені матеріали і документація носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційні документи.
Представлені на сайті матеріали призначені для фахівців охорони здоров'яі і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики та лікування.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду нанесену Вашому здоров'ю самостійним лікуванням, що проводиться по рекомендаціях, даних на сайті.
Ми не гарантуємо того, що вся інформація і матеріали, розміщені на даному сайті, не містять помилок. У разі виявлення неточностей в інформації прохання повідомити про це.

При використанні матеріалів сайту, будемо вдячні за посилання на головну сторінку www.medsoft.ucoz.ua
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов