Субота
05.07.2025
22:20

Нормативно - правова база - Форум лікарів

[ Головна · Учасники · Правила форуму · Пошук · Нові повідомлення ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Нормативно - правова база
AndrejДата: Неділя, 06.12.2009, 22:50 | Повідомлення # 1
Прохожий
Група: Перевірені
Повідомлень: 7
Статус: Offline
Форми медичних документів зможете собі скачати на сайті Нормативно-директивні документи МОЗ України в форматі док (з інструкціями по заповненню !!!).
 
HOUSEДата: Понеділок, 24.05.2010, 14:59 | Повідомлення # 2
Профі
Група: Адміністратори
Повідомлень: 451
Статус: Offline
ДП "Державний фармакологічний центр" МОЗ України - уповноважена Міністерством охорони здоров'я України спеціалізована експертна установа у сфері реєстрації та контролю за обігом лікарських засобів в межах, передбачених Законом України "Про лікарські засоби", заснована на державній власності, яка входить до сфери управління МОЗ і утворена шляхом реорганізації Державного науково-експертного центру лікарських засобів (наказ МОЗ від 15.02.2000 р. № 23) та є його правонаступником, згідно законодавства України.

З повагою.
 
ЛанаДата: Вівторок, 08.06.2010, 18:18 | Повідомлення # 3
Профі
Група: Модератори
Повідомлень: 416
Статус: Offline
http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=12144

База стандартів медичної допомоги в Україні
Редакція від 31.03.2010

База стандартів медичної допомоги в Україні (далі – База СМД) є інструментом, створеним для підтримки завдань ефективного пошуку та подальшого аналізу документів, які регламентують клінічні аспекти надання медичної допомоги хворим у вигляді:

стандартів медичної допомоги;
клінічних протоколів (а також протоколів надання медичної допомоги);
нормативів надання медичної допомоги;
методичних рекомендацій,
та інших нормативних документів, які можуть бути використані для визначення лікування, яке має отримати хворий (зокрема, медикаментозного лікування – фармакотерапії). До складу Бази СМД входять:
Таблиця EXCEL, яка містить структурований перелік документів;
Папка, що містить тексти документів (в форматі MS Word);
Інструкція користувача.
Документи в Базі СМД представлені у вигляді трирівневої структури:
І рівень – Наказ МОЗ України, що затверджує даний документ;
ІІ рівень – додаток (додатки) до Наказу, які містять затверджені стандарти, протоколи, нормативи та ін. у вигляді загального документу.
ІІІ рівень – окремі нормативні документи медичної допомоги – стандарти, протоколи та ін., виділені з загальних додатків для полегшення подальшого пошуку та аналізу за реквізитами документу, окремими лікарськими спеціальностями, деякими субпопуляціями хворих та патологічними станами.
Встановлення Бази СМД на комп‘ютері користувача.

База СМД доступна у вигляді self-extracted модуля (Base_SMD.exe). Завантажте модуль Base_SMD.exe (70 Мб) та запустіть його для розгортання необхідних файлів в бажаному місці. Для розгортання та подальшої роботи з Базою СМД на жорсткому диску необхідно близько 500 Мб вільного місця, та можливість перегляду документів MS Excel та MS Word (версії 2003 або вище).

Поновлення Бази СМД на комп‘ютері користувача при виході нової редакції.

Щоквартально відбувається поповнення Бази СМД новими документами. Нові редакції Бази СМД розміщуються на сайті МОЗ України за адресою: http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=12144 , а також на сайті ДП "Державний Фармакологічний Центр МОЗ України" за адресою: http://www.pharma-center.kiev.ua/view/b_smd. Якщо Ви вже маєте на своєму комп‘ютері папку зі вже встановленою попередньою редакцією Бази СМД, видаліть її та встановіть нову редакцію Бази СМД, як зазначено в попередньому розділі. Одночасне існування кількох редакцій Бази СМД на одному комп‘ютері є недоцільним, оскільки нова редакція містить всі чинні документи, наявні в попередніх редакціях.

Зворотній зв‘язок.

Будемо вдячні за всі пропозиції та зауваження стосовно Бази СМД та включення до неї нових документів. Подальше поповнення та поновлення Бази СМД триває, тому Ваші зауваження можуть бути враховані в наступних редакціях. Електронна адреса для листування: medstandards@pharma-center.kiev.ua


Удачі!
 
ЛанаДата: Четвер, 10.06.2010, 17:26 | Повідомлення # 4
Профі
Група: Модератори
Повідомлень: 416
Статус: Offline
Наша медицина лише рахується безплатною.
Радянська система охорони здоров’я, яку заслужено визнавали і ще сьогодні визнають кращою у світі, в Україні бездумно зруйнована, як символ «комуністичний епохи». Але ж не все радянське, насправді, було поганим. Це зрозуміли і в капіталістичних країнах. Багато з них, в тому числі Англія і Франція, взяли за зразок і ефективно використовують нашу систему охорони здоров’я, а ось українські «патріоти» знищили її вщент.

Без грошей сьогодні навіть не варто звертатися в лікарню. Скільки українців зараз вимирає лише тому, що не в змозі оплатити навіть за не дуже складні операції? ООН визнала Україну вимираючою нацією! Чи можна зупинити процес вимирання?

Зараз багато розмов ведеться про впровадження страхової медицини. Днями, розглядаючи міський бюджет, Вінницька міська рада виділила близько півтора мільйони гривень на купівлю страхової компанії і оформлення відповідної документації. Щоб створити самостійно компанію потрібно багато часу і коштів.

Начальник фінансового управління міськради Наталія Луценко вважає, що на придбання великої компанію не вистачає коштів. «А тому, - повідомила вона, - ми хочемо просто мати певну базу, компанію, яка розпочне справу і ми вже самостійно будемо нарощувати обсяги. З нового року вінничани уже зможуть скористатися послугами муніципальної страхової компанії».

Та не спішіть аплодувати! Як кажуть в народі, «не все те золото, що блищить»! Не варто вірити обіцянкам, що заплативши щомісячно певну суму страхового внеску, можна вже не турбуватися за своє життя. Чи задумувався хтось над тим, чому, наприклад, у США 50 мільйонів американців не мають медичної страховки? Там ці люди діляться на три категорії: ті, кому відмовили в страховці; ті, що не в змозі оплатити страховку; і ті, хто вважає її грабіжницькою.

Відмовляють, насамперед, тим, хто потребує медичної допомоги, хто раніше переніс складні операції, тим, що за віком уже наближаються то того періоду, що є ймовірність захворіти. Приводом для відмови може бути навіть дуже високий, чи низький зріст. Тобто, така «чистки» претендентів, гарантує не здоров’я простим людям, а надприбутки страховим компаніям.

Якщо врахувати, що в Україні тривалість життя на 10-13 років коротша, ніж в Америці та деяких інших країнах; що у нас 90% населення знаходиться на межі виживання і в людей часто не вистачає коштів навіть на буханку хліба, тим більш - на страхові внески; що Україна займає першість по розповсюдженню туберкульозу, СНІДу, дитячого алкоголізму та ряду інших захворювань, то, можна спрогнозувати, що відсоток відмов в страховці в Україні буде в декілька разів більшою. Зрозуміло, що і страхові внески у будуть значно перевищувати внески тих же американців. І це при наших зарплатах!?

Чи думали про це депутати, приймаючи Закон «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування»?

Анатолій Марчак

Источник: newport.com.ua


Удачі!
 
ЛанаДата: Четвер, 04.11.2010, 18:40 | Повідомлення # 5
Профі
Група: Модератори
Повідомлень: 416
Статус: Offline
Ліцензування

Закон України від 01.06.2000 року N 1775-III "Про ліцензування певних видів господарської діяльності"
Закон України від 05.04.2007 року N 877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"
Постанова Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування"
Постанова Кабінету Міністрів України від 20.11.2000 N 1719 "Про запровадження ліцензії єдиного зразка для певних видів господарської діяльності"
Постанова Кабінету Міністрів України від 29.11.2000 N 1755 "Про термін дії ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності, розміри і порядок зарахування плати за її видачу"
Постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 N 756 "Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності"
Наказ Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства охорони здоров‘я України від 16.02.2001 N 38/63 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з переробки донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів, господарської діяльності з медичної практики та проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт (крім робіт на об'єктах ветеринарного контролю)"
Наказ Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства охорони здоров‘я України від 18.09.2002 N 103/346 "Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності в галузі охорони здоров'я, що ліцензуються"
Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 07.11.2007 N 688 "Про затвердження форми довідки про стан матеріально-технічної бази суб'єкта господарської діяльності, наявність у нього нормативно-правових документів, у тому числі нормативних документів із стандартизації, необхідних для провадження господарської діяльності з медичної практики, переробки донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів"
Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 23.11.2007 N 742 "Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою"
Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 09.02.2008 N 65 "Про затвердження стандартів надання адміністративних послуг в Міністерстві охорони здоров'я України"
Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 08.04.2009 N 230 "Про затвердження Положення про Ліцензійну комісію МОЗ України"
* Документи з www.rada.gov.ua
Адміністративні послуги. Ліцензування діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів
Рекомендовані форми заяв про видачу копії ліцензії, на видачу ліцензії, про переоформлення ліцензії
Інформація для приватних підприємців
Пам'ятка ліцензіату
Пам’ятка ліцензіатам КДЛ.
Інформація щодо сплати за отримання ліцензії
Інформація для приватних підприємців
Інформація щодо прийнятих рішень Ліцензійною комісією МОЗ
http://moz.gov.ua/ua/portal/licence.html


Удачі!
 
ЛанаДата: Четвер, 09.12.2010, 21:01 | Повідомлення # 6
Профі
Група: Модератори
Повідомлень: 416
Статус: Offline
Права та обов'язки пацієнтів
На сучасному етапі розвитку правового регулювання сфери охорони здоров'я в Україні питання захисту прав людини при наданні медичної допомоги набуває особливої гостроти та актуальності.
Комплексний аналіз вітчизняної нормативно-правової бази дає можливість викристалізувати права і обов'язки пацієнтів у цій царині. Найповніше права пацієнтів регламентуються у Законі України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" від 19.11.1992 р., так званій декларації прав людини у сфері охорони здоров'я. Окрім того, права пацієнтів можемо визначити, виходячи з норм Конституції України від 28.06.1996 р. та Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. А відтак, кожному пацієнту доцільно пам'ятати про:
Права пацієнтів
1) право на медичні профілактичні заходи (ст. 49 Конституції України, ст. 283, ч. 4 ст. 286 Цивільного кодексу України, ч. 1 ст. 3, п. 7 ст. 4, ст. 6, 10, п. "а", "б" ст. 10, ст. 31, 32, 42, ч. 1 ст. 43, ст. 53, п. "а" ст. 78 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
2) право на доступність у галузі охорони здоров'я (ч. 1, 3 ст. 49 Конституції України, ст. 283, 284 Цивільного кодексу України, ч. 4 ст. 4, ст. 6 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
3) право на медичну інформацію (ч. 3 ст. 32, ст. 34 Конституції України, ст. 285, 302 Цивільного кодексу України, п. "е" ст. 6, ст. 39 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
4) право на згоду на медичне втручання та право на відмову від медичного втручання (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 29 Конституції України, ч. 3,4, 5 ст. 284, ч. 4 ст. 286, ст. 289 Цивільного кодексу України, ст. 42, 43 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
5) право на свободу вибору в галузі охорони здоров'я, а саме: 1) право на вільний вибір лікаря; 2) право на вибір методів лікування відповідно до рекомендацій лікаря; 3) право на вибір закладу охорони здоров'я; 4) право на заміну лікаря; 5) право на лікування за кордоном у разі неможливості надання такої допомоги у закладах охорони здоров'я України (ч. 2 ст. 284, ст. 633 Цивільного кодексу України, п. "д" ст. 6, ч. 1 ст. 34, ч. 1 ст. 35, ст. 36, 38 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
6) право на медичну таємницю (ч. 1, 2 ст. 32, ст. 34 Конституції України, ч. 4 ст. 285, ст. 286 Цивільного кодексу України, ст. 39-1, 40, п. "г" ст. 78 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
7) право на якісну медичну допомогу (ч. 1 ст. 49 Конституції України, ч. 1 ст. 284 Цивільного кодексу України, п. "д" ст. 6, п. "а" ст. 78 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
8) право на безпечну медичну допомогу (ч.1 ст. 49 Конституції України, ч. 1 ст. 284 Цивільного кодексу України, ст. 42, 44 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
9) право на інновації, а саме: 1) право на медико-біологічний експеримент; 2) право на репродуктивні технології; 3) право на донорство; 4) право на терапевтичне клонування; 5) право на корекцію (зміну) статі (ч. 3 ст. 28 Конституції України, ч. 3, 7 ст. 281, ч. 4 ст. 289, ч. 1 ст. 290 Цивільного кодексу України, ст. 45, 47, 48, 51 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
10) право на попередження за можливістю страждань і болю (ст. 3, ч. 2 ст. 28 Конституції України, ч. 2 ст. 289 Цивільного кодексу України, ст. 6, 52 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
11) право на індивідуальний підхід до лікування (п. "д" ч. 1 ст. 6, ч. 1 ст. 38, ч. 3 ст. 39, ч. 3 ст. 43 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
12) право на оскарження неправомірних рішень і дій працівників, закладів та органів охорони здоров'я (ст. 40 Конституції України, п. "і" ст. 6 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
13) право на відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю (ч. 1 ст. 3 Конституції України, ч. 1 ст. 22, ст. 23, 906, ч. 1, 2 ст. 1166, ч. 1 ст. 1167, ст. 1168, 1195 - 1203, 1209 Цивільного кодексу України, п "і", "ї" ст. 6 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
14) право людини на життя та на повагу до гідності при наданні медичної допомоги (ст. 3, 21, 27, ч. 1, 2 ст. 28, ст. 64, 68 Конституції України, ст. 281, 297 Цивільного кодексу України, ч. 3 ст. 52 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
15) право на захист від будь яких незаконних форм дискримінації, пов'язаних зі станом здоров'я (ст. 21, ч. 2, 3 ст. 22, ч. 2 ст. 24 Конституції України, п. "и" ст. 6, ст. 9 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я").


Удачі!
 
ЛанаДата: Четвер, 09.12.2010, 21:01 | Повідомлення # 7
Профі
Група: Модератори
Повідомлень: 416
Статус: Offline
Обов'язки пацієнтів
1) піклуватися про своє здоров'я та дітей, не шкодити здоров'ю інших громадян (п. "а" ст. 10, ст. 32 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
2) проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення (ч. 4 ст. 286 Цивільного кодексу України, п. "б" ст. 10, ст. 30, 31 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
3) надавати невідкладну допомогу іншим громадянам, які знаходяться в небезпечному для життя і здоров'я стані (п. "в" ст. 10, ст. 37 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
4) виконувати медичні приписи та правила внутрішнього трудового розпорядку закладу охорони здоров'я (ч. 2, 3 ст. 34 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я");
5) у невідкладних випадках, коли існує реальна загроза життю, отримувати медичну допомогу без своєї згоди чи згоди законного представника (ч. 1 ст. 29 Конституції України, ч. 5 ст. 284 Цивільного кодексу України, ч. 2 ст. 43 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я").
Прес-служба МОЗ України


Удачі!
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Послуги сайту надаються без гарантій будь-якого роду як прямих, так і непрямих. Користувач погоджується, що використовує сайт на свій власний ризик.
Всі представлені матеріали і документація носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційні документи.
Представлені на сайті матеріали призначені для фахівців охорони здоров'яі і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики та лікування.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду нанесену Вашому здоров'ю самостійним лікуванням, що проводиться по рекомендаціях, даних на сайті.
Ми не гарантуємо того, що вся інформація і матеріали, розміщені на даному сайті, не містять помилок. У разі виявлення неточностей в інформації прохання повідомити про це.

При використанні матеріалів сайту, будемо вдячні за посилання на головну сторінку www.medsoft.ucoz.ua
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов