Неділя
18.08.2019
10:27

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Куріння ускладнює загоєння ран після операції
Куріння ускладнює загоєння ран після операції
Опубліковано: 15 Червня 2010 | 17:47

Теги: Куріння

Пацієнти із зламаними кінцівками відновлюються швидше після хірургічних операцій, якщо вони кидають палити. Такого висновку дійшли дослідники з Швеції.

В ході нового дослідження, результати якого опубліковані в журналі Journal of Bone and Joint Surgery, учені простежили за станом здоров'я багаторічних курців яким довелося пройти екстрену операцію з приводу свіжого перелому кісток. Відразу після операції хворим запропонували взяти участь в спеціальній програмі, що допомагає кинути палити. Її дія тривала шість тижнів, повідомляє Медикфорум.

З'ясувалося, що відмова від шкідливої звички сприяла тому, що процес загоєння ран протікав швидше, а у пацієнтів спостерігалося значно менше побічних ефектів, чим у тих, хто все-таки продовжував куріння. "Наші результати показують що відмова від куріння протягом перших шести тижнів після операції з приводу свіжого перелому кісток знижує ризик післяопераційних ускладнень майже в два рази", - заявив доктор Ханс Насель, старший хірург-консультант в Karolinska Institute, розташованому в Стокгольмі.

Доктор Насель підкреслив, що програма відмови від куріння вимагає від медичного і допоміжного персоналу двух-трех годинника в день занять з пацієнтів, що незрівняно менше, ніж зайняв би процес лікування таких ускладнень, як погане загоєння ран. Між тим це є одним з найбільш поширених побічних ефектів при курінні.

Попередні дослідження доводили, що відмова від куріння напередодні хірургічної операції приносить значну користь для здоров'я. Крім того, учені спростували популярний серед населення аргумент про те, що раковим хворим на термінальній стадії вже "усе можна", і палити у тому числі. Дослідження показали, що відмова від куріння, в середньому збільшує тривалість життя на 50% проти середньостатистичних прогнозів.

Джерело: "Першоджерело"

Категорія: Дайджест | Додав: Лана (15.06.2010)
Переглядів: 700 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Послуги сайту надаються без гарантій будь-якого роду як прямих, так і непрямих. Користувач погоджується, що використовує сайт на свій власний ризик.
Всі представлені матеріали і документація носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційні документи.
Представлені на сайті матеріали призначені для фахівців охорони здоров'яі і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики та лікування.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду нанесену Вашому здоров'ю самостійним лікуванням, що проводиться по рекомендаціях, даних на сайті.
Ми не гарантуємо того, що вся інформація і матеріали, розміщені на даному сайті, не містять помилок. У разі виявлення неточностей в інформації прохання повідомити про це.

При використанні матеріалів сайту, будемо вдячні за посилання на головну сторінку www.medsoft.ucoz.ua
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов