Неділя
18.08.2019
09:47

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

МОЗ працює над вирішенням проблеми кадрового дефіциту галузі охорони здоров'я
Основними причинами кадрового дефіциту залишаються низька заробітна плата, природний рух населення (5%), зниження престижу професії, зміна професії, вихід на пенсію.

Уряд комплексно працює над вирішенням цієї проблеми. Зокрема, з 1 липня 2011 року підвищення заробітна плата медикам, чергове її підвищення планується з 1 вересня 2011 року. На 50% підвищено оклади фтизіатрам. Випускники медичних ВУЗів, які працевлаштовуються на селі, отримують одноразову матеріальну допомогу у розмірі 5 окладів. Введені надбавки до посадових окладів за вислугу років медичним працівникам, які постійно працюють у закладах охорони здоров'я у сільській місцевості тощо.

МОЗ здійснює і інші кроки щодо вирішення проблеми кадрового дефіциту. У пілотних регіонах буде відпрацьована модель щодо модернізації мережі закладів охорони здоров'я та забезпечення їх кадрами (в першу чергу, первинної ланки, де надається медична допомога 80% населення) за рахунок оптимізації закладів охорони здоров'я та розробки нових штатних розкладів у відповідності до реальної потреби регіонів.

Окрім того, одним з основних кроків на шляху реформування системи охорони здоров'я в Україні та зниження кадрового дефіциту є запровадження державного замовлення на підготовку кадрів для сфери охорони здоров'я. В цьому році державне замовлення на підготовку у медичних вишах було збільшене на 338 осіб.

Потужність факультетів післядипломної освіти вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти МОЗ України дозволяє щорічно, починаючи з 2011 року, здійснювати прийом на навчання з усіх медичних спеціальностей 68 тисяч 479 слухачів на циклах спеціалізації та близько 4 тисяч (3836 осіб) лікарів-інтернів, у пілотних регіонах - 25 тисяч 266 осіб та 1389 осіб відповідно.

Для вирішення кадрового дефіциту у пілотних регіонах МОЗ України вже затвердило План підготовки кадрів для реформ у сфері медицини до 2015 року (для забезпечення надання первинної медико-санітарної допомоги). Цей План Міністерством вже направлений для виконання у вищі навчальні медичні заклади пілотних регіонів. Його очікувані результати передбачають скорочення дефіциту лікарів на 500-600 осіб щорічно, оптимізацію витрат на навчання студентів та підвищення мотивації до успішного навчання студентів у медичних коледжах (училищах) та ВМНЗ.


Довідково:

За даними офіційної статистики МОЗ України в 2010 році загальна кількість лікарів в системі МОЗ становить 197 065 осіб, штатних лікарських посад - 243 971, зайнятих лікарських посад - 223 698. Відсоток укомплектованості закладів охорони здоров'я України лікарями складає 80,7%, з яких працюючих пенсіонерів - 24,5%.

Відсоток укомплектованості лікарями обласних лікарень становить 85,1%, міських - 77,8%, центральних районних лікарень - 76,2%, дільничних - 71,3%, селищних лікарських амбулаторій - 69,2%.

У системі на сьогодні працює 8 140 лікарів загальної практики - сімейної медицини (у пілотних регіонах - 1 282 особи), 7 704 лікарів терапевтів-дільничних (у пілотних регіонах - 2 698 осіб) та 5 567 лікарів-педіатрів дільничних (у пілотних регіонах - 1 670 осіб). На сьогодні потреба у лікарях зі спеціальності "загальна практика - сімейна медицина" з урахуванням необхідної оптимізації мережі лікувально-профілактичних закладів первинної ланки складає 32 978 осіб (у пілотних регіонах - 8 457 осіб).

З урахуванням граничних обсягів випуску студентів вищих навчальних закладів IV рівня акредитації МОЗ України, затверджених у минулі роки, в середньому до закладів охорони здоров'я направляються на роботу за державним розподілом на лікарські посади 3 900-4 100 лікарів-інтернів (випускників вищих медичних навчальних закладів), із них щорічно для роботи в первинну ланку скеровується до 2000 осіб (53% - у сільську місцевість).

Прес-служба МОЗ України
Категорія: Дайджест | Додав: HOUSE (17.08.2011)
Переглядів: 848 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Послуги сайту надаються без гарантій будь-якого роду як прямих, так і непрямих. Користувач погоджується, що використовує сайт на свій власний ризик.
Всі представлені матеріали і документація носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційні документи.
Представлені на сайті матеріали призначені для фахівців охорони здоров'яі і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики та лікування.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду нанесену Вашому здоров'ю самостійним лікуванням, що проводиться по рекомендаціях, даних на сайті.
Ми не гарантуємо того, що вся інформація і матеріали, розміщені на даному сайті, не містять помилок. У разі виявлення неточностей в інформації прохання повідомити про це.

При використанні матеріалів сайту, будемо вдячні за посилання на головну сторінку www.medsoft.ucoz.ua
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов