Неділя
18.08.2019
11:05

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Українська "страхова медицина" стартує з нового року
У 2011-12 роках у шести областях країни і столиці пройде експеримент, мета якого - подивитися, чи приживеться в Україні страхова медицина. Як роз'яснили нам у прес-службі МОЗ, у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Полтавській, Черкаській, Львівській областях і в Києві створять громадські лікарняні каси - своєрідний прообраз страхової медицини. Рекламувати їх будуть лікарі в поліклініках, пацієнти за бажанням зареєструються там і будуть вносити щомісячні внески, і якщо захворіють, то лікування і ліки (на суму 1-2 тис. грн. , На рік крім хвороб типу туберкульозу, СНІДу, цукрового діабету) отримають безкоштовно. Розмір внеску поки невідомий, але планується, що він буде невеликим - в межах 50 грн. Справа ця добровільна, тих, хто не зможе платити, як і раніше, приймуть в поліклініці чи лікарні безкоштовно, але ліки доведеться купувати за свій рахунок, а за обстеження - платити (як, власне, і зараз).

ДОСВІД Є. Лікарняні каси вже діють на Житомирщині, більше трьох років є каса і на Львівщині, в неї "скидаються" близько 6000 чоловік. Це недержавна громадська організація, її члени щомісяця платять по 20 грн. і за це можуть отримувати ліків на 1500 грн. на рік, а ще мають знижки в аптеках і в дантистів. Якщо людина не захворів, то сума згоряє. "Держава не буде витрачати гроші, і пацієнтам зручно, - каже начальник обласного управління охорони здоров'я Ігор Герич. - Головне, щоб у каси не заганяли насильно ".

БАДи не випишеш. Частина лікарів не рада новації. Як нам зізналася терапевт однієї з львівських поліклінік, пацієнтам з каси треба буде виписувати тільки потрібні ліки - ніяких зайвих БАДів: "А це втрата допзаработка, адже багато лікарів мають відсоток від компаній, що випускають БАДи і ліки, за призначення пацієнтам їх препаратів. А рецепти для членів каси перевіряють експерти, там вже нічого "зайвого" не випишеш ". Львів'яни, які сплачують внески до каси, задоволені. "Минулої осені я захворіла на запалення легенів, і всі ліки привезли прямо в лікарню", - розповідає бухгалтер Любов Худа. Правда, люди кажуть, що існує і зворотна сторона медалі. З метою економії можуть виписати більш дешеві і не завжди якісні ліки
Дата: 2010-10-15

Джерело: http://Источник: http://www.segodnya.ua/

Категорія: Дайджест | Додав: Лана (17.10.2010)
Переглядів: 1285 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
2 Cameron  
Для того,щоб пройшов номер з страховою медициною треба міняти повністю всю охорону здоров"я.Тому,що в нас вона ще ого-го,яка радіанська.Тай нічого з того не вийде,чере5з те що пенсіонери не захочуть цього.Тай напевне 5 з 10 навряд чи зохочуть.Все потрібно міняти з середини,а не зовні.

3 HOUSE  
"Радянська" система охорони здоров'я була найкращою. Це визнано у всьому світі. В даний час в Україні система відсутня як така - стара практично повністю зруйнована, нову ніхто не збирався впроваджувати. Це вигідно "аптекам"... Якщо так буде тривати ще деякий час - на системі охорони здоров'я можна буде поставити хрест (потім реформу не дадуть провести - в Україні обіг коштів у фарміндустрії становить 1/4 від його у ФРН... Порівняйте кількість жителів, дохід і рівень надання допомоги) sad

1 HOUSE  
На мою думку - глухий варіант. Без "добровільно-примусового" наповнення ЛК здоровими членами нічого путнього не вийде. Здорові не будуть страхуватися, тоді хворим (система то солідна) не вистачить коштів. В тих областях, де ЛК відносно працездатні, "напрягли" на вступ медичних працівників.
На мою думку, ДобровільнеМедичнеСтрахування може існувати як доповнення (розширення можливостей) Облв'язковогоМедичногоСтрахування.
Також інший варіант - ліки потрібні вже. А в лікарні їх нема - пацієнт чекає поки СК (чи ЛК ) їх доставить в ЛПЗ. Зробити запас ліків ЛК в стаціонарі не вийде - вони одразу стають власністю ЛПЗ і повинні будуть використовуватись для всіх пацієнтів, та й ще обліковуватись і списуватись як гуманітарна допомога... wacko
Одним словом, чергові маразми ОЗ... wacko cry angry

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Послуги сайту надаються без гарантій будь-якого роду як прямих, так і непрямих. Користувач погоджується, що використовує сайт на свій власний ризик.
Всі представлені матеріали і документація носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційні документи.
Представлені на сайті матеріали призначені для фахівців охорони здоров'яі і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики та лікування.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду нанесену Вашому здоров'ю самостійним лікуванням, що проводиться по рекомендаціях, даних на сайті.
Ми не гарантуємо того, що вся інформація і матеріали, розміщені на даному сайті, не містять помилок. У разі виявлення неточностей в інформації прохання повідомити про це.

При використанні матеріалів сайту, будемо вдячні за посилання на головну сторінку www.medsoft.ucoz.ua
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов