Неділя
18.08.2019
10:30

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Високий артеріальний тиск може бути позитивним чинником
Шведські медики дійшли висновку, що високий артеріальний тиск може бути позитивним чинником при сильних болях в грудях і підозрі на інфаркт. Чим вище тиск, тим більше шансів залишитися в живих, стверджують вони. "Це революційне, свого роду унікальне відкриття", - заявив в інтерв'ю агентству ТТ професор Линчепингского університету Фредрик Нюстрем.
Учені вивчили історії хвороб близько 120 тис. пацієнтів, доставлених в лікарні з сильними болями в грудях в період з 1997 по 2007 рр. Вони зіставили їх тиск у момент поступлення з рівнем ризику летального результату під час перебування в стаціонарі, а також в наступний рік і дійшли висновку, що чим вище систолічний тиск, тим менше вірогідність смертельного результату. Наприклад, смертність серед пацієнтів з тиском вище 162 мм.рт.ст. виявилася на 22 відсотки нижче, ніж серед тих чий тиск знаходився в інтервалі 128-144 мм.рт.ст..
Такий взаємозв'язок актуальний і для особливо високого тиску - до 220 мм.рт.ст., який зазвичай вважається чинником підвищеного ризику.
Професор Нюстрем відмічає, що позитивний ефект високого тиску проявляється в критичних ситуаціях, коли є підстави побоюватися інфаркту. Іншими словами, це показник "хорошого здоров'я", яке реагує на стрес, різко підвищуючи кров'яний тиск. Проте в інших, спокійних,  ситуаціях як і раніше кращий прогноз при нормальному артеріальному тиску.
За словами професора, не останню роль тут грають і обставини, при яких вимірюється тиск, тому що дуже часто медики стикаються з так званою " гіпертонією білого халату", коли навіть при звичайнісінькому медогляді у пацієнта виникає стрес, який є підсвідомою реакцією на лікаря і в результаті якого тиск відразу піднімається. Протистояти цьому не можуть навіть досвідчені директори компаній з високою мірою самовладання.
Шведські медики були самі настільки здивовані зробленими висновками, що ще раз перевірили результати своїх досліджень, перш ніж відправити їх до наукового журналу "Jama".

Джерело: Ami-tass.ru
Категорія: Дайджест | Додав: HOUSE (13.06.2010)
Переглядів: 1106 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Послуги сайту надаються без гарантій будь-якого роду як прямих, так і непрямих. Користувач погоджується, що використовує сайт на свій власний ризик.
Всі представлені матеріали і документація носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційні документи.
Представлені на сайті матеріали призначені для фахівців охорони здоров'яі і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики та лікування.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду нанесену Вашому здоров'ю самостійним лікуванням, що проводиться по рекомендаціях, даних на сайті.
Ми не гарантуємо того, що вся інформація і матеріали, розміщені на даному сайті, не містять помилок. У разі виявлення неточностей в інформації прохання повідомити про це.

При використанні матеріалів сайту, будемо вдячні за посилання на головну сторінку www.medsoft.ucoz.ua
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов